Červenec 2017

Pád

16. července 2017 v 18:20 | #AdélkySvět |  Zrovna jsem narazila na...
Pád Pád_Lauren Kateová
Některým andělům je souzen Pád... Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

MŮJ NÁZOR:
Zrovna jsem narazila na tuhle knížku...
nepřijde mi nějak zvlášť skvělá, ale myslím že podle popisu se zdá celkem dobrá. Ovšem není na mém seznamu knih, které chci jako první... když se nad tím zamyslím tak knížku na hodně podobném základě už jsem četla, ale i tak mě tahle nadchla více. Přebal té knihy se mi moc líbí. Když jsem si tu knížku prohlížela zblízka v knihkupectví přišla mi celkem dobrá a kousek jsem si přečetla. Ze začátku byla nezajímavá, ale o asi 5 stránek dál mi to přišlo zajívé.
https://img.obrazky.cz/?url=188ed438040d9a2d&size=3

Poslední začátek

16. července 2017 v 17:34 | #AdélkySvět |  Právě čtu
Poslední začátek Poslední začátek_Lauren Jamesová
#2.díl
Před šestnácti lety zmizeli teenageři Katherine a Matthew beze stopy po skandálu, který otřásl světem. Clove Sutcliffová je ale nyní odhodlaná své dlouho ztracené příbuzné zase najít. Jenže kde začít hledat pár, který se podle všeho v každém klíčovém historickém okamžiku reinkarnuje? Kdo vlastně byli Kate a Matt? Proč se rodili zas a znova? A kdo je tajemná Ella, která se Clove během pátrání znovu a znovu připlétá do cesty?

MŮJ NÁZOR:
Jelikož jsem četla ,,první konec,, což je vlastně první díl tak jsem si koupila i ten druhý.. Asi byste čekali, že když mám už asi týden možná i déle přečtený ten 1.díl tak jsem začla číst ten druhý a už jsem třeba na 55. straně, ale já jsem na druhé!!! No a jinak názor na knížku mám ten, že si ji hodlám přečíst a myslím že je to dobrá kniha...
https://img.obrazky.cz/?url=48b732a947fa2de7&size=3

Do vody

10. července 2017 v 15:03 | #AdélkySvět |  Chci přečíst
Kniha Do vody (Paula Hawkins) za 299,- Kč | Knihy | Arara Do vody_Paula Hawkins
Tuto knížku má moje kamarádka Barča Valtová a chtěla bych si ji půjčit až jí dočte Barča a Táňa...
Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… V říční tůni se najde tělo svobodné matky - a to právě na místě, kde bylo téhož léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy zdejších obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkins, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když překonal všechny rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen znamenitě obsazený film. Není pochyb - tohle bude knižní událost roku!
https://img.obrazky.cz/?url=39a25cafaa57c321&size=3

Bajky Barda Beedleho

10. července 2017 v 14:53 | #AdélkySvět |  Chci přečíst
Bajky barda Beedleho - J. K. Rowlingová Bajky Barda Beedleho_J.K.Rowlingová
Tuhle hnížku si plánuju koupit...od té doby co jset tuto knihu viděla zvenčí knihkupectví jsem věděla, že si ji chci koupit. Přišla mi zajímavá.
Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě - právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob - lordu Voldemortovi.
https://img.obrazky.cz/?url=5bb70019b3c4ec53&size=3

Psí poslání jako film X Psí poslání jako kniha

7. července 2017 v 16:17 | #AdélkySvět |  Film vs kniha
Psí poslání je sfilmované i sepsané. Když jsem na internetu hledala nějaké knihy, které bych chtěla přečíst narazila jsem na knížku ,,Psí poslání,, a přišla mi zajímavá...když jsem si jí tedy koupila zjistila jsem že je i film ,,psí poslání,,. První co mě zajímalo byl ten film ,,nečekaně,, protože jsem zrovna četla jinou knížku řekla jsem si že se podívám na ten film. Je to hezký film, nechci nic moc prozrazovat, ale v tom filmu šlo o to že tam byl jeden pes v mnoha životech s mnoha páníčky a paničkami. Na začátku byl jako zlatý retrívr, kterého našla jedna rodina, malý kluk z té rodiny si ho ,,vychoval,, a na konci byl jako bernardýn (bernský salašnický pes), který našel svého páníčka ze začátku filmu, rozdíl byl v tom, že když byl retrívr jeho páníček byl vysokoškolák, a jako bernardýn byl jeho páníček starý děda. Určitě se na ten film podívete a tu knihu přečtěte.

Šepotání

7. července 2017 v 15:24 | #AdélkySvět |  Chci přečíst
Šepotání Šepotání_napsala A.G. Howardová
Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Alice Liddelové, lépe známé coby Alenky z říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Alyssa se spolu s kamarádem Zachem dostane trhlinou v zrcadle do Říše divů, jež je mnohem ponuřejší, než jak ji zná z knížek. Cestou je doprovází podezřelý, ale svůdný Morpheus. Dá se mu opravdu věřit?

Dcery světla a temnoty

7. července 2017 v 13:03 | #AdélkySvět |  Přečetla jsem
dcery-svetla-a-temnoty-demon-stinu Dcery světla a temnoty-Démon stínů_napsala Lenka Dostálová
Lea a Sára jsou sestry - dvojčata. Když se Sára dozví, že má čarodějnické schopnosti a že je součástí magického světa, o jehož existenci neměla dosud potuchy, rozhodne se, že před ním Leu uchrání. Pod vedením svého nového učitele, strážce Lukáše, se začne učit používat kouzelnou moc. Dřív, než své nadání ovládne dokonale, však zasáhne zlo. Její sestru napadnou démoni a dívky jsou vtaženy do víru boje mezi světlem a temnotou. Do světa plného stínů a zla, ze kterého možná není cesty zpět…



První konec

3. července 2017 v 13:54 | #AdélkySvět |  Přečetla jsem
Úvod První konec_ napsala Lauren Jamesová
Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Možná ten další konec bude jiný.

Psí poslání

3. července 2017 v 13:46 | #AdélkySvět |  Chci přečíst
Program_filmy - Psí poslání - Kino Heřmanův Městec Psí poslání_napsal Cameron Bruce W.
Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání - znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…